Jak jsme jámy zalili betonem

Máme skoro hotové elektro, máme rozvody vody, máme okna a teď už máme i betonový podklad, na který se může položit hydroizolace a tepelná izolace. Skvělý!

První prozření – čeští dělníci jsou šikovní

V sobotu ráno přijeli 3 chlapi. Vylili přízemí domu betonem. Pro ty z vás, kteří si pamatují betonování z míchačky a kolečka z dětství, jako já – je to naprosto “jiný sport”. Šlo to rychle a překvapivě dobře. Za pár hodin byl klid. Nakonec to celé skončilo v neděli, kdy jsem beton pokropil vodou, aby nepraskal. No a nepopraskal! Ti chlapi, co to lili, věděli, co dělali. Šlo to na můj vkus, kdy sám předvídám různé katastrofy, dost dobře. Ti chlapi za pár hodin měli hotové celé přízemí domu.

Borci na tekutej beton do podlahy

Druhé prozření – Poláci a Ukrajinci v Čechách jsou tragičtí dělníci

Já jsem vlastně celé dva dny uklízel kolem domu. To mě bohužel znehybnilo na několik dní. Ale popořádku…

Den první

V pátek večer jsem přijel do domu kolem osmé. Vyložil jsem zatravňovací dlažbu. Taky tvárnice ztraceného bednění, které budou v základech pod venkovní jednotkou tepelného čerpadla. Poklidil jsem uvnitř stavby, aby tam mohli betonáři v sobotu makat.

Šokující noc

Ve 22.19 jsem ovšem zažil šok. Pustil jsem vodu, ale z hadice nestřikla ani kapka. Ha, zrada. Začal jsem hledat problém v elektrice napájejícího čerpadlo ve studni. Protože před týdnem v baráku něco vyhodilo hlavní jistič a nikdo neví, co to bylo. Nenašel jsem žádný problém! Začal jsem být zoufalý.

Psal jsem elektrikáři, ať přijede v sobotu a spraví to, že mu zaplatím extra prachy navíc, bo sobota pyčo. Že musí za každou cenu přijet, protože ráno v 9 přijede domíchavač a betonáři, a že potřebují vodu. Volal zpět. Že nepřijede. Že odjíždí ráno na dovolenou. Ok, zkusili jsme opravu po telefonu. Nefungovala! Kurva. Poděkoval jsem za snahu, popřál hezkou dovolenou a zavěsi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.